Чим відрізняється традиційне і гестаційне сурогатне материнство?

Гестаційне сурогатне материнство передбачає, що сурмами переносять ембріон, зачатий в штучних умовах. Його отримують, схрещуючи статеві клітини пацієнтів клініки репродуктології. Таким чином, сурогатна мати виношує чужу дитину.

При традиційному сурогатному материнстві сурмама виношує дитину, зачату з використанням її власних яйцеклітин. Традиційне сурогатне материнство заборонено законом в Україні.

Чи можуть іноземці використовувати послуги українських сурогатних матерів?

Так, згідно із законодавством України, скористатися послугами репродуктологів і сурогатних матерів можуть також іноземці.

Хто вважається батьками дитини, народженої сурогатною матір’ю?

Відповідно до законів України, дитина, народжена сурогатною матір’ю, є дитиною своїх біологічних батьків. Сурогатна мати при цьому не має на нього ніяких законних прав і не може залишити дитину собі.

Іноземцям потрібна віза для в’їзду в Україну, щоб використовувати послуги сурогатної матері?

Громадяни багатьох країн, в тому числі США і Євросоюзу можуть не відкривати візу для в’їзду на територію України. Безвізовий режим дозволить вам бути в Україні 90 днів в році, того більш ніж достатньо для участі в програмі сурогатного материнства.

Чи можна самостійно знайти сурогатну матір, без агентства?

Можна, але ми настійно не рекомендуємо цього робити. Сурогатне материнство для безплідних пар пов’язано з серйозними фінансовими витратами, і деякі жінки, що видають себе за сурогатних матерів, можуть цим користуватися. Без агентства ви ризикуєте: починаючи від того, що сурмама може пройти обстеження і зникнути, до явного шантажу з її боку вже після настання вагітності. Агентство захищає обидві сторони від проблем і втрат.

Чи можна зв’язатися з вашими колишніми пацієнтами?

Ні, відповідно до закону, ми оберігаємо конфіденційність і наших пацієнтів, і сурогатних матерів. Ми не передаємо їх контакти третім особам, так що спілкування неможливо.

Чи можуть сурмами проводити штучну інсемінацію?

Штучна інсемінація для сурмами – це програма традиційного сурогатного материнства, яка заборонена законом в Україні.

Чому донору яйцеклітини має бути менше ніж 31 рік?

Наша клініка вибирає донорів віком до 31 років, так як саме в період від 18 років і до зазначеного віку організм жінки виробляє яйцеклітини найбільш високої якості, а її репродуктивна система знаходиться на піку свого розвитку. В середньому після 30 років у жінки неминуче знижується якість репродуктивної системи в цілому, а також якість яйцеклітин, і істотно підвищується шанс того, що дитина, зачата за використанням цих яйцеклітин, буде народжений з аномаліями в розвитку.

Чому так важливо вказувати зріст і вагу?

Зростання і вага необхідний для того, щоб в клініці репродуктології знали, який у вас індекс маси тіла. Це співвідношення зросту і ваги, і воно дуже важливо, оскільки недолік або надлишок ваги істотно позначається на якості ооцитів. Крім того, якщо у вас зайва вага, гормональні препарати можуть подіяти занадто слабо, а якщо вага занадто низький, може статися гіперстимуляція яєчників через ліки, що дуже шкідливо для організму.

Чи можу я стати донором, якщо своїх дітей у мене немає?

На жаль, наявність власного повністю здорової дитини – це одне з важливих умов участі в програмі.

Чому не можна брати участь в програмі, якщо я годую дитину грудьми?

Справа в тому, що в період годування дитини в організмі жінки виробляється специфічний гормон пролактин, який перешкоджає повноцінному дозріванню яйцеклітини. Це природний захисний механізм, який допомагає перешкоджати вагітності жінки, якщо вона все ще годує першу дитину. Саме з цієї причини необхідно, щоб після лактації пройшло як мінімум 3 менструальних цикли, а потім ви можете приступати до участі в програмі.

Чому не можна брати участь в програмі раніше ніж через півроку після вагітності?

Навіть якщо з якихось причин ви не годували дитину грудьми, після пологів повинно пройти не менше півроку. Цей час необхідний організму, щоб він відновився і нормалізувався менструальний цикл. Не має значення, годуєте ви дитину грудьми чи ні, репродуктивній системі потрібен час на те, щоб повернутися до стабільного стану.

Що таке стимуляція яєчників?

Донор перед тим, як здавати свої яйцеклітини, обов’язково проходить курс стимуляції яєчників. Це відбувається за допомогою прийому таблеток і підшкірних ін’єкцій спеціальних гормональних препаратів. Цей курс необхідний для того, щоб яєчники виробили не одну дозрілу яйцеклітину, як відбувається в щомісячному циклі, а відразу кілька, зазвичай до 10.

Дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря при прийомі препаратів, він буде чуйно спостерігати за вашим станом, і контролювати дозрівання яйцеклітин. Зокрема, донору проводиться регулярне ультразвукове дослідження для того, щоб визначити, на якому етапі розвитку перебувають яйцеклітини і як яєчники справляються зі своїм завданням.

Коли яйцеклітини, які були вироблені яєчниками, стають досить зрілими, донор приходить фінальний етап стимуляції, який покликаний стимулювати повноцінне дозрівання відразу декількох яйцеклітин. Це дозволяє контролювати процес дозрівання і викиду яйцеклітин, щоб репродуктолог міг акуратно вилучити їх з допомогою пункції. Пункція – це проста процедура, яка займає всього 10 хвилин і проводиться під анестезією. Яйцеклітини збираються за допомогою тонкої голки, яка вводиться в тіло під чуйним наглядом за допомогою УЗД.

Донорство яйцеклітин болісно?

Ні, оскільки ви проходите пункцію під анестезією, ви не відчуєте болю. Більш того, вже через кілька годин після пункції, коли репродуктолог переконається, що все в порядку, ви можете йти додому і займатися звичними справами. Більшість жінок, які пройшли процедуру донорства, згадують це з теплом, адже вони зробили чудовий вчинок, і усвідомлення цього їх радує. Дуже часто донори яйцеклітин кілька разів повторюють цю процедуру, так як вона дає справжній привід для гордості.

Чи потрібно підписувати контракт?

Так, згідно з існуючим законодавством, донор підписує контракт, в якому він прописує згоду на передачу своїх яйцеклітин клініці і подальше їх використання в циклі штучного запліднення. Крім того, в контракті прописуються всі аспекти, які стосуються захищеності донора, включаючи гарантію анонімності і винагороду донорам.

Донор отримує компенсацію?

Донорство – це благородний вчинок, який ґрунтується на глибокому бажанні допомогти безплідній жінці мати дітей. І, як будь-який по-справжньому благородний вчинок, він повинен бути винагороджений. Компенсація, яка виплачується донору, це не оплата за яйцеклітини, як прийнято вважати. Її основне завдання – це покрити витрати донора, пов’язані з участю в програмі, включаючи компенсацію за витрачений час, пропущені робочі дні (якщо такі були), проїзд і так далі.

Як стати донором?

Щоб отримати можливість стати донором, вам достатньо заповнити на нашому сайті анкету і чекати дзвінка з нашої клініки. Після цього вам буде призначена перша консультація з репродуктологом, який буде курирувати вашу програму донорства. Лікар пояснить вам всі тонкощі процесу і відповість на всі ваші запитання. Після цього вам будуть призначені аналізи та обстеження, які повинен пройти донор. Всі пов’язані з цим витрати, включаючи ваш проїзд при необхідності, повністю оплачує клініка репродуктології.

Яким вимогам повинен відповідати донор?

У програму донорства включаються повнолітні жінки, які проходять дуже суворий відбір і велика кількість аналізів, які підтвердять їх повне здоров’я і здатність репродуктивної системи безболісно пройти стимуляцію яєчників. Звичайно ж, у донора не повинне бути генетичних захворювань або проблем зі здоров’ям, у тому числі психічних.

Донорство анонімно?

Так, відповідно до українського законодавства особистість донора залишається інкогніто, його особисті дані ніколи не передаються третім особам, їх використовує тільки клініка репродуктології. На першу вимогу всі ваші особисті дані будуть видалені з системи.

Донор може дізнатися про дитину, яка народилася за допомогою його яйцеклітин?

Згідно з українським законодавством, інкогніто залишається не тільки особистість донора, але також і особа реципієнта. Донор не має права знати про дітей, які були народжені з використанням її яйцеклітин.

Кому потрібні яйцеклітини?

На жаль, на даний момент в світі величезна кількість безплідних жінок, які проходять лікування в різних клініках репродуктології. Зокрема, багато жінок старше 35 років не можуть завести дитину через недостатньо високої якості яйцеклітин. Крім того, до жінок, яким необхідні донорські яйцеклітини, відносяться і ті, у кого є різні захворювання яєчників або настала передчасна менопауза. Донорські ооцити – це єдиний спосіб завести дитину жінкам, які ризикують передати малюкові генетичне захворювання.

Однак безліч жінок можуть виносити і народити дитину, просто не можуть його зачати через відсутність або недостатньо високої якості яйцеклітин. Саме в таких випадках приходить на допомогу програма донації, яка, з одного боку, дозволяє донору отримати винагороду за свій вчинок, а з іншого – дає безплідним жінкам унікальний шанс стати мамами.