Перед тим, як пройти повноцінне обстеження у лікарів, донор повинен надати клініці такі дані зі свого анамнезу: загальний висновок психіатра про стан здоров’я і флюрографію, яка була зроблена не більше півроку тому. Ті ж документи надає сурогатна мати.

Більше від вас нічого не потрібно, всі етапи обстеження проводяться за рахунок клініки, ваше завдання – просто проходити обстеження, які призначає лікар, і надавати клініці всі дані. У разі якщо ви живете в одному місті, а клініка знаходиться в іншому, вам також повністю повернуть вартість проїзду, витрачений вами на те, щоб дістатися до клініки.

Для проходження всіх аналізів та обстежень необхідно набратися терпіння, прислухатися до порад вашого репродуктолога і обов’язково уникати вживання алкоголю в той період, коли вас обстежують і аж до пункції (для донора) і до безпосередньо народження дитини (для сурогатної матері).

В цілому обстеження займають до 2 тижнів, включають в себе широкий спектр аналізів, в тому числі і аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом, хронічні запалення, захворювання репродуктивної системи та інші проблеми зі здоров’ям. Основна мета цього обстеження – виявити досить високу якість яйцеклітин у донора і здатність його організму без проблем витримати гормональну стимуляцію, яка є обов’язковою частиною програми донорства. Для сурогатних мам обстеження підтверджує, що вони можуть без ризику для здоров’я виносити і народити дитину.