Одна з програм лікування безпліддя – це сурогатне материнство, яке передбачає, що в процес вагітності і пологів включається третя людина, сурогатна мати або гестаційний кур’єр. Завдання сурогатної матері – виносити і народити генетично чужу дитину, і тим самим допомогти безплідній парі знайти щастя батьківства.

Чи законно це?

Україна залишається однією з небагатьох країн, де сурогатне материнство повністю дозволено, де закон стає на сторону біологічних батьків дитини і захищає обидві сторони. Сурогатною матір’ю може бути фізично і психологічно здорова жінка, відповідним віком, яка готова допомогти безплідній парі, виносити і народити їхню дитину.

Яка компенсація?

Для сурогатної матері передбачається компенсація за витрачений час і зусилля, яка становить зазначена сума одноразово, вона виплачується після народження дитини.

Крім того, біологічні батьки малюка обов’язково будуть виплачувати сурогатній мамі фіксовану щомісячну суму, яка допоможе підтримувати здоровий спосіб життя і при необхідності кинути роботу.

Сурогатне материнство не вимагає ніяких фінансових вливань з боку гестаційного кур’єра, наша клініка оплачує, в тому числі, всі медичні обстеження, а також компенсує гроші, які були витрачені на проїзд в тому випадку, якщо сурогатна матір живе в іншому місті.